Vill du jobba hos oss?

På Nifsarpsskolan går i dag cirka 240 elever från 15 kommuner. Vi utbildar
på allt som är knutet till fordon och maskiner, att köra eller reparera. Vår personalstyrka uppgår idag till 38 medarbetare. Vi kan erbjuda förmånliga anställningsvillkor i en fantastisk miljö och tillsammans ser vi till att det är roligt att åka till jobbet.

Vi söker kärnämneslärare:

Svenska/Engelska (100 procent, tillsvidare)
Engelska (50 procent, vikariat)

För mer information om tjänsterna kontakta Sofia Arebo, 0381-132 02.
Eller mejla din ansökan till sofia.arebo@nifsarp.se

 

Vi söker yrkeslärare:

Anläggningsmaskinförare (100 procent)

Vi söker dig som redan är yrkeslärare eller vill bli yrkeslärare. Du har själv en bakgrund som maskinförare inom anläggning och har ett intresse av att lära ut dina kunskaper till blivande maskinförare. Vi jobbar i arbetslag varför samarbetsförmåga är viktigt. En positiv livssyn där man ser möjligheter istället för svårigheter är också en viktig egenskap. Vår filosofi är att det skall vara roligt på jobbet. För dig som inte är utbildad lärare erbjuder vi en betald utbildning under tiden som du tjänstgör hos oss. 

Om den här tjänsten verkar som en spännande utmaning för dig så ser vi gärna att du skickar in en intresseanmälan. Bifoga en beskrivning av dig själv och din bakgrund.

Vill du ha mer upplysningar om tjänsten kontakta Mats Klasson på 0381-132 01.

Din ansökan kan du maila till mats.klasson@nifsarp.se

Eller skicka via post till

Nifsarpsskolan
Att Mats Klasson
Nifsarpsvägen 4
575 96 Eksjö

 

 

 

Meca
Lantmännen Maskin
Finnvedens lastvagnar
Maskinleverantörerna
MR Höglandet
Swecon
EvoBus
EFAB
Trafikverket
Engströms lastbilar
Holmgrens bil
Atteviks